Neoburleskowy S.T.A.L.K.E.R.


Kto z Was wie co to S.T.A.L.K.E.R.? To seria gier komputerowych, których akcja rozgrywa się w fikcyjnym świecie zony wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Na terenie skażonym wybuchem jądrowym zaczęły pojawiać się zmutowane organizmy oraz tajemnicze, niezwykle cenne artefakty. To własnie chęć zdobycie czegoś niezwykle cennego przyciąga do Zony tzw. stalkerów - najemników, którzy eksplorują ten niebezpieczny teren. Gry komputerowe zainspirowane zostały książką "Piknik na skraju drogi" braci Strugackich oraz filmem "Stalker" Andrieja Tarkowskiego wydaną w 1979 roku. W Polsce książki o tej tematyce wydaje Fabryka słów, a w piątek miłośnicy tematu będą mogli spotkać się z polskimi autorami książek o stalkerze, Michałem Gołkowskim oraz Bartkiem Biedrzyckim. Za pomocą skype'a będzie z nami również Wiktor Noczkin.

Wyobraźcie sobie, jak można taki fikcyjny świat Zony przenieść do burleski... No własnie, nie spotkałam się do tej pory z żadną interpretacją tego tematu. Dlatego już w piątek uczestnicy wydarzenia Zaparkuj w Zonie, będą mieli okazję zobaczyć całkowicie autorki pokaz neoburleski w którym tematem przewodnim będzie właśnie S.T.A.L.K.E.R. Zdjęcia z przygotowań opublikuję tuz po wydarzeniu...

Informacja o wydarzeniu:

Po raz trzeci parkujemy w Zonie.
Wpadniemy całą bandą!
Gośćmi będą:
Michał „Meesh” Gołkowski – inicjator i tłumacz serii literackiej S.T.A.L.K.E.R. w Polsce oraz autor trzech książek z tej serii pt.: „Ołowiany Świt”, „Drugi Brzeg” i – nowość, którą będziecie mogli kupić w dniu imprezy – „Droga donikąd”.
Bartek „Godai” Biedrzycki – debiutant, autor bestsellera w post-apokaliptycznych klimatach „Kompleks 7215”, osadzonego w tunelach warszawskiego metra.
Wiktor Noczkin (skype) – jeden z najpopularniejszych autorów rosyjskojęzycznych, w trakcie ostatniej dekady wydał ponad trzydzieści powieści. W Polsce znany z książek „Ślepa Plama” i „Czerep Mutanta”.
Zaplanowaliśmy także wiele atrakcji, konkursów i prezentacji, które będziemy ujawniać w miarę zbliżania się eventu.
Wciągać szpeje! Maski na twarz!
Zapraszamy do ZAPARKOWANIA W ZONIE i wskoczenia na imprezę, która odbędzie się 17 października 2014 roku, godz. 18.00, Voodoo Club w Warszawie (ul. Bema 65).
wejście za free

3 komentarze:

  1. Hej, wkradł Ci się chochlik w tekst, film to Stalker, zaś tytuł książki to Piknik. :) Powodzenia!

    OdpowiedzUsuń