Bal Charytatywny Serca dla dzieci


Czy burleska może przyczynić się do pomocy potrzebującym? Uważam, że tak. Dlatego z nieukrywaną przyjemnością wezmę udział w Balu Charytatywnym Serca dla dzieci organizowanym przez fundację Oswoić los. Dochód z balu i licytacji w trakcie wydarzenia przeznaczony zostanie na pomoc dzieciom z porażeniem mózgowym.

Fundacja w swoich założeniach zajmuje się szeroko pojętą niepełnosprawnością. Misją FOL jest również oswajanie z „odmiennością”, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem. W tym celu tworzone są rozmaite edukacyjne projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak np. książki z bajkami o niepełnosprawności „Tuż pod moim nosem”, koszulki z napisami prowokującymi do myślenia, darmowe publikacje (elektroniczne i papierowe) i nie tylko. Fundacja organizuje corocznie zjazdy dla rodziców swoich podopiecznych, a także Bal Charytatywny „Serca dla Dzieci”, z którego dochód przeznaczany jest w całości na realizację celów statutowych. Wszystkie projekty spotykają się ze społeczną aprobatą, uznaniem rodziców podopiecznych oraz olbrzymim zainteresowaniem mediów.

Ponieważ sama wiem jak trudno jest obcować z osobą niepełnosprawną, wszystkim czym się zajmuje postanowiła wspierać cele fundacji. Jeśli wśród czytelników znajdą się osoby, które podzielają moją chęć pomocy, proszę wesprzyjcie fundację!


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza