Klasyczne retro na zimę/Classic retro for winter

Dziś prezentacja klasycznego looku retro na zimę. Uprzedzając pytania, chodzę tak na co dzień. Według mnie nie odbiegam jakoś mocno od wizerunku eleganckiej kobiety z lat obecnych.

Kapelusz zakupiłam w pracowni kapeluszy Porthos na ul. Marszałkowskiej. Modystka doradziła mi taki z podwójnym rondem "bo Pani jest taka młoda i może wyglądać trochę fikuśnie" - skusiłam się. Płaszcz to dawny zakup z Mango. Szal z piór, bardzo ciepły - Promod. Trochę żałuję, że nie zdecydowałam się na jeszcze jeden w odważniejszym kolorze. Buty w stylu Mary Jane - Parfois. Rękawiczki - H&M, torebka - Vintage Agi.

Today I present a winter retro look. Answering to your questions, I do look like this every day and I think I look like an ordinary elegant women.

I bought the hat in a shop on Marszałkowska str. A milliner adviced me to buy a hat with double brim "becaus I am so young, and I can look... not serious" - she bought me. The coat, I have bought in Mango, last season. Shawl of feathers, very warm - Promod. I regret that I haven't bought another one in some braver colour. Shoes in Mary Jane style - Parfois. Glover - H&M. Bag - vintage (Vintage Agi).
Z okazji roku pończoch nylonowych...

17 komentarzy:

 1. Śliczny kapelusz :) I w ogóle ślicznie wyglądasz. A w nogi nie zimno w tych butach? ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jest zimno, ale przyznam się, że jeżdżę wszędzie samochodem :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. No, i dzięki takiemu wyglądowi panowie sami się proszą, żeby za tobą walizki po schodach nosić! Tak to działa, dziewczyny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "No, i dzięki takiemu wyglądowi panowie sami się proszą, żeby za tobą walizki po schodach nosić! Tak to działa, dziewczyny :)"

   Lady in black - wybacz, ale jeśli tych panów stać na takie gesty tylko wobec młodych, ładnych i dobrze ubranych kobiet, to ja dziękuję "dżentelmenom", sama sobie te walizki zatacham :).
   A strój ładny, chociaż nie w moim stylu. Dla mnie nylony zimą też odpadają (chyba, że od święta), bo korzystam głównie z komunikacji miejskiej.
   pinupgirl_dg

   Usuń
 4. strój świetny, jednakże do czekania czasem po pół godziny na pociąg i biegania po mieście nie bardzo :( za duży zmarzluch jestem. aczkolwiek inspirujące i warte modyfikacji do mojego poziomu odczuwania zimna

  OdpowiedzUsuń
 5. cudnie przecudownie i ten kapelusz

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne kapelusz i byty :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wypowiedź Anonimy jest dobrym przykładem tego, z czym trzeba się zmierzyć, jeśli kobiety mają się przekonać do nylonów :)
  Na pewno nie mogą czekać 30 min w zimnie na pociąg... Albo muszą wiedzieć, jakie pończochy i buty do tego założyć... Niestety nikt nie produkuje nylonow 70den... :(
  bene.rafaello

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo ładnie wyglądają te buciki do płaszcza. No ale ja należę do tych, co czekają na komunikację miejską na zimnie, więc kozaki to niestety mus (i to najlepiej do kolan i z futerkiem wewnątrz) ;D

  OdpowiedzUsuń
 9. świetny kapelusz. Chyba sama wybiorę się na Marszałkowską po jeden

  OdpowiedzUsuń
 10. Kapelusz cudny :) Pięknie wszystko razem na Tobie wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 11. cos wspanialego <3 spotkać taką Panią zimą to przyjemność dla oczu. Czy prowadzisz w tych bucikach? Ja jeszcze nie próbowałam na innych obcasach niż koturny ;) Szkoda, bo buciki chyba nie są już dostępne w parfois, a szukam podobnych - stabilnych, ale na obcasie! - na studniówkę.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowna, jak zawsze. Wyglądasz pięknie!

  OdpowiedzUsuń
 13. szaliczki sa jeszcze w promod w galerii mokotow i do tego przecenione. mocno sie zastanawiam zeby tez sobie sprawic :)

  OdpowiedzUsuń
 14. świetnie ci w tym kapeluszu :)

  OdpowiedzUsuń