The Notebook/Pamiętnik

Historia pewnej miłości... tak zaczyna się większość recenzji tego wspaniałego filmu. Główne role zagrali w nim Rachel McAdams i nieziemsko magnetyczny Ryan Goslin. Ja w tym przypadku nie będę zbyt oryginalna, ten melodramat jest jedną z najpiękniejszych historii o miłości jaką zobaczyłam w hollywoodzkim filmie. Jest to przykład dla tych, którzy zaczynają dopiero kochać - aby zobaczyli jak trwałe może być uczucie i dla tych którzy stracili wiarę w piękno prawdziwej miłości - aby jak najszybciej wrócili do jej poszukiwania.

Akcja filmu toczy się w latach 40 XX wieku. Na ekranie możemy zobaczyć wspaniałe sukienki, przepiękne kapelusze... Dziewczyna z bogatej rodziny podczas wakacji poznaje ubogiego chłopaka, pracującego w tartaku. Tak zaczyna się ich wspólna historia, która po pierwszym okresie sielanki wystawiona zostaje na wiele prób. Nie myślcie jednak, że film to banał! Więcej nie napisze musicie obejrzeć go sami. 


Mogę się przyznać, że mniej więcej od połowy filmu nie przestawałam płakać, a po jego zakończeniu potrzebowałam chwili aby dojść do siebie. Mam nadzieję, że i mi uda się zestarzeć tak jak bohaterom filmu.

9 komentarzy:

 1. Rachel faktycznie wyglada w tym filmie przepieknie, ale ja od Goslinga wolalam tego drugiego :)

  OdpowiedzUsuń
 2. :-) Film wart oglądnięcia - nie wszystkim mężczyznom przypadnie on do gustu...pisałam też właśnie głownie o stylizacji w ów filmie (między innymi) na blogu: http://wanilianna.blogspot.com/2010/09/wspoczesne-filmy-z-pin-upem-w-tle.html
  Cieszę się ogromnie, że i Tobie ten film przypadł do gustu Kasiu:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. jeden z mój ulubionych filmów... przepłakałam pół filmu i płaczę czytając większość książek Sparksa, na podstawie którego książki powstał właśnie ten film i wiele innych.
  ja też chciałabym by ktoś tak mnie kochał przez całe życie, chciałabym przeżyć taką piękną miłość...

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi też ten film się podobał :)
  http://www.imagebam.com/image/7e8a6e136853002

  A polecam również film, w którym grał jeden z aktorów "Pamiętnika" - taki film "Interstate 60" :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabuła chyba nie dla mnie. Może skuszę się dla strojów?

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubie, lubię, bardzo lubię :D

  OdpowiedzUsuń
 7. muszę obejrzeć ten film:) dla Ryana:)

  pozdrawiam
  http://ladymadonnafashion.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń