Lady in red

Dziś kolejne zdjęcia Radka Pasterskiego. Wykonane przez niego fotografie są dla mnie niepokojąco piekne i urzekające. Najciekawszy wydaje mi się portret.
Pamiętajcie, że do dziś trwa glosowanie w konkursie na blogu Wanilianny. Bardzo liczę na wasze głosy, moje zdjęcie to nr 8.


Today, more photos by Radek Pasterski. Photographs made ​​by him are for me disturbingly beautiful and captivating. I think the most interesting is the portrait.
Remember that today until today you can vote for my picture in the contest on the Wanilianna blog. I look forward to your votes, mine is picture No 8.sukienka - Every Nature, torebka - Vintage Agi


i mały bonus...

13 komentarzy:

 1. Wspaniałe zdjęcia. Inne niż te, które pokazywałaś do tej pory. Jestem urzeczona, szczególnie portretem.
  Cieszę się, że odzyskałaś wiarę w fotografów i znowu robisz piękne sesje. Niestety ja ostatnio czuję absmak...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma się co przejmować. Czasami tak się zdarza, idziemy dalej z głową do góry!

  OdpowiedzUsuń
 3. Raz na górze, raz na dole....emocje są nieuniknione - ja też przeżywam absmak związany z sesją, która była 25.03.2011 - spodziewałam się nie wiadomo czego, przygotowywałam się do niej ponad miesiąc i wyszły trzy zdjęcia - kompletnie nie obrobione płaskie skany...:-/...Czasami człowiek myśli, że ma do czynienia z profesjonalnym i uczciwym fotografem, a tu masakra....jednakże tak jak Kasia pisze - nie ma co się przejmować i iść konsekwentnie z głową podniesioną do góry, bo czasem można poznać wartościowych ludzi na swej drodze z przygodą fotograficzną w tle...:-) A zdjęcia oczywiście powalają:-) Lady in red! :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki, potrzebuję teraz pozytywnego kopa :)
  Zawiodłam się ostatnio bardzo i to na osobach, które znałam i już z nimi współpracowałam. O sesji odwołanej na 5 minut przed zdjęciami przez nieodpowiedzialną panienkę nie chcę nawet wspominać.
  A tak z innej beczki. Widziałam wyniki konkursu i dla mnie twoje zdjęcie i tak wygrywa :) W końcu nie możesz zgarniać wszystkich nagród ;) Buźka.

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowymaja 30, 2011

  Cudowne!
  Na drugim zdjęciu idealna wprost figura kobieca z profilu - tzn. odpowiadająca wykresowi funkcji tangens!!!
  Góra wysunięta do przodu dzięki pięknemu, niemałemu i krągłemu biustowi, potem przełamanie (odpowiadające początkowi układu współrzędnych) gdzieś w talii i niżej równie piękna, równie krągłe i równie kobiece biodra.

  A piekna jest symetria tej figury - gdyby przez środek ciała, od głowy do stóp przeprowadzić linię prostą, to zarówno biust jak i pupa (biodra) są w równej odległości od tej linii (znacznie gorzej wygląda figura z dużymi biodrami i małym biustem lub z dużym bistem i nieistniejącą pupą).
  No i oczywiście obie 'rzeczy' są odpowiednio oddalone od tej prostej :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Anonimowymaja 30, 2011

  Mi się wydaje również - w odniesieniu do fotografów - że dużo zależy od ich stosunku do fotografowanej rzeczywistości. Bo jeśli ktoś nie będzie kochał nylonów, to nie będzie wiedział gdzie np. szukać zapięć paska, nie będzie wiedział gdzie patrzeć jak kobieta w spódniczce i nylonach wchodzi na murek albo wsiada do samochodu, albo na co zoomować, jak chce wyjąć kamyczek z buta, to z sesji może nic nie wyjść mimo ofiarności modelki, super sprzętu itp... Zabraknie duszy ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Anonimowy, dziękuję za matematyczną analizę zdjęcia! Mam nadzieję, że przy kolejnym komentarzu poznamy chociaż Twoje imię. :-)

  Rafaello, tak dokładnie. Ja staram się umawiać na zdjęcia z fotografami, którzy to czują. Przed sesją zawsze tłumaczę dokładnie o co mi chodzi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Anonimowymaja 30, 2011

  Oops!! Faux pas...
  Marcin jestem :)

  Ja się z taką 'matematyczną analizą' spotkałem po raz pierwszy w IV klasie liceum, gdy kolega zobaczył na tablicy wykres funkcji abs(sin(x)) - wygląda tak: (http://img132.imagevenue.com/img.php?image=766601647_sinnx_bezwzgl_122_460lo.jpg) - wpatrzył się i powiedział: "o tak.... więcej takich wykresów...." :))))

  OdpowiedzUsuń