The Notorious Bettie Page

zdjęcie
Wczoraj wieczorem miałam okazję obejrzeć biograficzny film o jednej z największych gwiaz pin up'u, Bettie Page. "The Notorious Bettie Page" został nakręcony w 2005 roku. Ze względu na niski budżet filmu, główną rolę zagrała w nim Gretchen Mol, początkująca aktorka znana z seriali telewizyjnych, która w 2007 roku zagrała w "3:10 do Yumy". 
zdjęcie

Film przedstawia Bettie jako prowincjonalną, pobożną dziewczynę, która przez swą naiwność zostaje brutalnie doświadczona przez życie. Ta sama cecha kieruje jej karierę z niewinnych zdjęć na plany zdjęciowe filmów dla fetyszystów. Reżyser cały czas stara się przekonać widza, że sama Bettie nie zdaje sobie sprawy ze znaczenia przedsięwzięć w jakich bierze udział. Jej niewinność i słodycz zdają się nie iść w parze z gorsetami i mocnym wiązaniem.
zdjęcie

Jednym z zabiegów artystycznych użytych w filmie jest zmienna kolorystyka. Młodzieńcze życie Bettie oraz jej kariera w Nowym Jorku pokazane są jako film czarno-biały. Pobyty w Miami oraz współpraca z Bunny Yeager (autorką zdjęć z lampartami) pokazane są w technikolorze, co daje efekt pogodnego okresu w życiu Bettie. Jednym z zarzutów jakie kierowali krytycy pod adresem tej produkcji, był zbyt duży wpływ kobiet na ostateczny kształt filmu, w którego scenariusz, reżyserię oraz produkcję nie był zaangażowany żaden mężczyzna.

Film warty polecenia chociażby ze względu na przybliżenie sylwetki tej niepowtarzalnej postaci. Kolejnym filmem do obejrzenia, o królowej pin up'u, będzie "Bettie Page: Dark Angel" (2004) w reżyserii Nica B.

5 komentarzy:

 1. Uwielbiam ją, była naprawdę niesamowita...

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo dobrze dobrano aktorkę do tej roli - film średnio-dobry, ale dobrze, że napisałaś o nim:-)

  OdpowiedzUsuń
 3. "Jednym z zarzutów jakie kierowali krytycy pod adresem tej produkcji, był zbyt duży wpływ kobiet na ostateczny kształt filmu." - to faktycznie nie było się do czego przyczepić:), ciekawe, że nigdy nie spotkałam się z odwrotnym zarzutem.
  A film obejrzę, dzięki za podpowiedź.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam jej zdjęcia, prawdziwe cuda <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Great actress here in Brazil we like to sensational vintage
  Disk sexo

  OdpowiedzUsuń