Slavic Burlesque Festival 2017


Foto: Nowy Dzwon, Paweł Drzewiński

Już 16 czerwca 2017 roku w Warszawie odbędzie się II edycja Slavic Burlesque Festival. Jest to pierwszy festiwal burleski w Polsce z formułą konkursową. W tym roku na scenie gościć będą performerzy z różnych stron świata. Nie zabraknie przedstawicieli z Australii, Brazylii, Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec, Szwajcarii, Włoch oraz Belgii. Królować będą nie tylko klasyczne kostiumy i wachlarze, ale także hip-hopowe rytmy w damskim oraz męskim wydaniu.

Burleska w Polsce święci swój trumf od kilku lat. Najaktywniej realizowana jest przez performerki warszawskiej sceny. Programy telewizyjne takie jak Mam Talent skutecznie wypromowały rodzime gwiazdy tej sztuki. Burleskę można podziwiać na festiwalach, Off Festiwal, wydarzeniach alternatywnych czy kulturowych. Cyklicznie, burleskę można podziwiać podczas wydarzeń tematycznych, takich jak Imperium Burleski czy Burlesque Night, które na dobre wpisały się w klubowy repertuar stolicy.

Slavic Burlesque Festival promuje burleskę w krajach postkomunistycznych, które nie miały możliwości rozwinięcia tej sztuki przed latami dziewięćdziesiątymi. Zapraszając doświadczonych performerów z zagranicy organizatorzy chcą zapoznać polską publiczność z różnymi odmianami tej sztuki. Jednym z uczestników festiwalu będzie australijski performer boyleski o polskich korzeniach - Trash Valentine, który po raz pierwszy w swoich życiu odwiedzi kraj swoich przodków. Na scenie pojawi się również belgijska performerka LouLou Lipstick, która podczas zeszłorocznego konkursu zdobyła tytułową nagrodę Slavic Burlesque Queen 2016. Konkurs burleski wyłoni z grona kilkunastu performerów Królową lub Króla słowiańskiej burleski. Nagrodzony zostanie również najlepszy kostium oraz najlepsze show wieczoru.

Partnerzy wydarzenia przygotowani nagrody dla uczestników konkursu oraz atrakcje dla publiczności. Studio Fryzjerskie Biolik, Designer oraz sieć sklepów fryzjerskich Włoska Robota wraz z Szymonem Biolikiem pokaże również jak prawidłowo wykonać fryzurę w stylu Pin up, kończąc swój warsztat widowiskowym pokazem. Swój udział potwierdzili również Sahaja Lingerie, Sensual Handmade oraz Martoczki.

Organizatorką Slavic Burlesque Festival jest prekursorka polskiej burleski Pin Up Candy, która w 2016 roku przywiozła do Polski koronę z festiwalu w Moskwie, deklasując reprezentantki innych państw. Pin Up Candy promuje wizerunek niezależnej i silnej kobiety, zdolnej realizować swoje marzenia. Jej pokaz w gigantycznym kieliszku szampana uwodzi nie tylko publiczność przed telewizorami, ale również uczestników organizowanych przez nią wydarzeń z burleską. Jej wersja pokazu jest oryginałem na skalę światową i powoduje tytułowanie Pin Up Candy polską Ditą von Teese. Performerka oprócz udziału w programach telewizyjnych: Mam Talent, Sylwester TVN, Rozmowy w toku, Dobrenocki, DD TVN, Pytanie na śniadanie, może pochwalić się publikacjami w kolorowych magazynach takich jak.: Maxim, Gala, Wysokie obcasy, Przekrój, Superexpress.

Slavic Burlesque Festival odbędzie się już 16 czerwca w restauracji Antrakt przy teatrze Komedia w Warszawie, ul. Słowackiego 19a, początek wydarzenia godzina 19:00. Bilety na wydarzenie dostępne na Bilety24.

Organizatorami Festiwalu są: Pin Up Candy, Silentium Tenere
informacja prasowa: Pin Up Candy

http://pinupcandy.blogspot.com/

zwyciężczynie SBF 2016, foto: Aga Bilska

uczestnicy SBF 2016, foto: Aga Bilska

Eliza DeLite, foto Aga Bilska

4 komentarze:

 1. Czy bedzie mozna na imprezie robic zdjecia performerek (dla siebie/bloga), czy beda okreslone reguly z tym zwiazane?
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proszę o kontakt na adres info@pinupcandy.pl coś wymyślimy ;)

   Usuń