Pin-up girl w spodniach
Czy pin-up girls noszą spodnie? Oczywiście, że noszą! Nie tylko ze względu na to, że są wygodne i odpowiednie na gorszą pogodę. Rozwój stylu pin-up przypada na okres, w którym kobiety przejmowały męskie role. Pierwsza para jeansów dla kobiet została stworzona przez firmę Levis w 1934 roku. Spodnie nie były noszone przez kobiety na co dzień, ale duże zapotrzebowanie na kobiece stroje na ranczach, spowodowała odzew ze strony producentów denimu. Ciekawostką w historii jeansów była ich zła sława w latach pięćdziesiątych. Młodzież, która nosiła denim nazywano „juvenile delinquents*” czyli młodociani przestępcy, a niektóre szkoły wprowadziły nawet zakaz noszenia jeansów.
Pomimo tego, że jestem wielką fanką pończoch nylonowych, bardzo często możecie zobaczyć mnie w jeansach. Na szczęście trafiłam na spodnie, które mogę zaliczyć do idealnych! Są to prawdziwe Levis’y z lat trzydziestych. Co je wyróżnia? White label (czerwona metka została wprowadzona w 1936 roku) i suwak Talon! Bardzo wysoka talia pozwala na zachowanie proporcji sylwetki, nawet przy dość szerokich nogawkach. W połączeniu z reprodukcją bluzki z lat czterdziestych tworzą współczesną wersję „dude ranches” dla kobiet.

*juvenile delinquents to okreslenie osoby ponizej osiemnasego roku zycia, która łamała prawo i w przypadku pełnoletności byłaby za to ukarana.
materiały z www.levistrauss.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz