Design lat 50-tych

Czy znacie już mały katalog o latach 50-tych "Remember the '50s"? Jeśli jeszcze nie wpadł w Wasze ręce, przybliżę Wam co możecie znaleźć na jego stronach.


Dziś trzy z najciekawszych projektów mebli lat 50-tych:

1. Krzesło tulipan - zaprojektowane przez Ergo Sariena, miało być ergonomiczne i zarazem piękne. Ten design do dziś budzi zachwyt, a pochodzi z 1955 roku! Gdyby ktoś miał ochotę zakupić takie krzesło może to zrobić w sklepie IDEAL.


2. Krzesło łabędź - zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1958 roku do hallu hotelu Radisson w Kopenhadze. Materiał z jakiego miało być wykonywane to plastik, należało spożytkować nadmiar produkcji tego tworzywa po II Wojnie Światowej.


3. Stolik w kształcie nerki - taki kształt w latach pięćdziesiątych był szałem! Design nazywany "organicznym" można było spotkać w wielu europejskich krajach t.j. Niemcy, Austria, Węgry.Na osytatnim zdjęciu możecie podziwiac mój nowy manicure half moon!

3 komentarze:

 1. Bardzo ciekawe wydawnictwo, choć muszę przyznać, że nie przepadam za designem z lat 50. Ale te projekty są ponadczasowe. Gdzie znalazłaś taki album?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy album, z chęcią bym przeglądnęła ;)
  PS. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na moim blogu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Album można kupić w Empiku.

  OdpowiedzUsuń